Un incendiu a izbucnit în această după-amiază într-o gospodărie din comuna Drăgănești, satul Belciug.
Pentru gestionarea operativă a evenimentului au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului 2 Ploiești și Punctului de Lucru Balta Doamnei, acționând 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autocisternă și o ambulanță SMURD. Alături de pompieri a acționat și SVSU Drăgănești.
Incendiul s-a manifestat la o locuință și o anexă gospodărească, pe o suprafață totală de aproximativ 200 mp. Pompierii au acționat pentru localizarea incendiului, împiedicând propagarea acestuia la locuințele învecinate. Din fericire, evenimentul nu a fost soldat cu victime.
În acest moment incendiul este lichidat, iar pompierii acționează pentru înlăturarea efectelor negative ale acestuia. Cauza probabilă de incendiu va fi stabilită la finalizarea intervenției.
ISU PRAHOVA
